• Обновено
Сакура XSCM-T-36 Сина Зацврсти Боја Ниска Температура Тенок Солидна Маркер, Мини-Барел, -40 да 212 Степен F, 10 мм Push-Up Совет (Пакување од 12)

Сакура XSCM-T-36 Сина Зацврсти Боја Ниска Температура Тенок Солидна Маркер, Мини-Барел, -40 да 212 Степен F,

Rating 
DEN 592.80

Залиха
Во магацинот.

Без совет да ги заглави или истроши.Постојан кога се суви, се суши брзо рок од неколку минути.Знаци на речиси секоја површина или материјал, мазна или груба, сува или мокра, преку рѓа, прашина, вода, па дури и подводна!.Суши брзо во минути, постојан кога се суви. 10мм совет големина, може да се скрати со ножот за помали марки.Идеален за употреба на челик, железо, метали, пластика, plexiglass, vinyls, дрво, картон, гума, платно, бетон, тула, камен, и многу повеќе.Може да се користи на стакло и fiberglass, но не и во климатски услови.Нема транспорт или тресење потребни се одбележува непречено од самиот почеток.Исчезнат, вода & времето отпорни.Не-токсични, неопасен & ниска мирис.Исчезнат, вода & времето отпорни, користете внатре или надвор.Солидна боја маркер формулиран за ниска температура & замрзнување средини, работна температура спектар на -40 да 212 степени Целзиусови, -40 до 100 целзиусови степени.Марк странично, со главата надолу, во секој агол, без капе или хаос.Push-up од дното, за да се унапреди боја.Push-up од дното, за да се унапреди повеќе бои, користејќи род, молив или алатка како шрафцигер.Работна температура спектар на -40 да 212 степени Фаренхајтови (-40 до 100 целзиусови степени).

Основни карактеристики

Најдобри понуди