• Обновено
Dixon AHGV250 Hydrant Портата Вентил, Стипса, 2-1/2 NPSH x 2-1/2 NPSH

Dixon AHGV250 Hydrant Портата Вентил, Стипса, 2-1/2 NPSH x 2-1/2 NPSH

Rating 
DEN 11142.48

Залиха
Во магацинот.

Целосна 2½" пловен пат.Елоксирани во текот - минималната дебелина 0.001".Тест притисок : 250 PSI, работен притисок : 100 PSI на 70°F (21°C. Апликации : примарната цел на еден hydrant портата вентил е да се заштити оган hydrants од штетата што може да се случи ако тие се користат за throttling.целосна 2½" пловен пат • елоксирани во текот - минималната дебелина 0.001" • тест притисок : 250 PSI, работен притисок : 100 PSI на 70°F (21°C).

Основни карактеристики

Најдобри понуди