• Обновено
Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Горниот дел за Сопирачки и 2 Крути - 1200 кг. Вкупниот Капацитет На

Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Горниот

Rating 
DEN 1491.84

Залиха
Во магацинот.

Топ плоча мерки на 2-1/2" x 3-5/8" со гром дупка шема на 1-3/4" x 2-7/8" 3" и може или да биде им била заклучена или заварени на.Обезбеди високо оптоварување на капацитетите и отпорност од споредливи тркала и отпорни на повеќето хемикалии и масла.Неметални и искра доказ.Отпорни на повеќето хемикалии и масла - се комбинираат мека упатуваа на тврда гума јадро, нудејќи тивко движење и cushioned возење.Поли рициново тркала обезбеди лесен и висок капацитет тркала опција за мирно и тивко се тркалаат.Неметални и искра доказ.5" : 300 кг Капацитет/Рициново; 4", 5", и 6" : 350 кг Капацитет/Рициново.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Мека Гума.Атрибутите За Серија 20 Полиуретан Casters.Термопластични Гума.Меко, тивко и не-означување тркала изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Тежина Капацитет : 3" и 3.Други Полиуретан Бои.Полиуретански тркала се подот безбедно, не-означување и не-marring одиш да се постават на полиолефин јадро.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.На врвот за заклучување на сопирачката (TLB), која е избрана на 3", 3-1/2", 4", и 5" тркала големини, места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Не-означување и не-marring, полиуретан врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Обезбеди многу низок отпор на тркалање, покажуваат висока отпорност на многу агресивни супстанци и отпорни на повеќето хемиски и масла, и под нормални услови на работење се одржување слободни.Овие Услуга Рициново Серија #20 Полиуретан casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина; 6" тркало : 7-1/8" монтажа висина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди