• Обновено
Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Зглобот и 2 Крути - 1200 кг. Вкупниот Капацитет На - Услуга Рициново Бренд

Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Зглобот и 2 Крути

Rating 
DEN 719.76

Залиха
Во магацинот.

Други Полиуретан Бои.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).Отпорни на повеќето хемикалии и масла - се комбинираат мека упатуваа на тврда гума јадро, нудејќи тивко движење и cushioned возење.Овие Услуга Рициново Серија #20 Полиуретан casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина; 6" тркало : 7-1/8" монтажа висина.Не-означување, не-marring полиуретан тркала моделирани како една солидна парче.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Термопластични Гума.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Ќе не flatspot или debond, обезбедување непречено и солидна се тркалаат во текот на долги периоди на време.Солидна Полиуретан.Атрибутите За Серија 20 Полиуретан Casters.Вкупниот брава, сопирачки (TTL), која е избрана на сите тркала големини, исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Топ плоча мерки на 2-1/2" x 3-5/8" со гром дупка шема на 1-3/4" x 2-7/8" 3" и може или да биде им била заклучена или заварени на.5" : 300 кг Капацитет/Рициново; 4", 5", и 6" : 350 кг Капацитет/Рициново.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Тие се изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво и се спротивстави на масло, масти, вода, и повеќето растворувачи.На врвот за заклучување на сопирачката (TLB), која е избрана на 3", 3-1/2", 4", и 5" тркала големини, места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.

Основни карактеристики

Најдобри понуди