• Обновено
Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Вкупно Заклучување Сопирачки и 2 Крути - 1200 кг. Вкупниот Капацит?

Полиуретански Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 со 3 Инчен Црна Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Вкупно

Rating 
DEN 1810.08

Залиха
Во магацинот.

Тежина Капацитет : 3" и 3.Поли рициново тркала обезбеди лесен и висок капацитет тркала опција за мирно и тивко се тркалаат.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).5" : 300 кг Капацитет/Рициново; 4", 5", и 6" : 350 кг Капацитет/Рициново.Обезбеди високо оптоварување на капацитетите и отпорност од споредливи тркала и отпорни на повеќето хемикалии и масла.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Вкупниот брава, сопирачки (TTL), која е избрана на сите тркала големини, исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Тие се изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво и се спротивстави на масло, масти, вода, и повеќето растворувачи.Не-означување, не-marring полиуретан тркала моделирани како една солидна парче.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Неметални и искра доказ.Мека Гума.Топ плоча мерки на 2-1/2" x 3-5/8" со гром дупка шема на 1-3/4" x 2-7/8" 3" и може или да биде им била заклучена или заварени на.На врвот за заклучување на сопирачката (TLB), која е избрана на 3", 3-1/2", 4", и 5" тркала големини, места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Тркалата се нудат во пет различни бои Сива, Сина, Црна, Maroon, и Црвено.Не-означување и не-marring, полиуретан врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Полиуретански тркала се подот безбедно, не-означување и не-marring одиш да се постават на полиолефин јадро.Солидна Полиуретан.Други Полиуретан Бои.

Основни карактеристики

Најдобри понуди