• Обновено
13.75x11 Меур PolyMailer Поместена Коверти, 13.75 x 11 Инчен, Кора & Печат, Сина, 50 Пакет

13.75x11 Меур PolyMailer Поместена Коверти, 13.75 x 11 Инчен, Кора & Печат, Сина, 50 Пакет

Rating 
DEN 1635.84

Залиха
Во магацинот.

Надворешен плик може да се направи на тешка хартија, картон, брановидни fiberboard или пластична фолија.На ковертот прави превозот ДВД, облека, маици, ткаенини, чудни во облик на предмети, шалови, додатоци, итн многу лесно.Внатрешноста е опремена со 3/16" меур обвивка, можете да бидете сигурни дека вашите производи и услуги се добива на заштита е потребно за да стигнат до својата дестинација неповреден.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО.Идеален за кревка/не-кршливи мали димензии пратки.75 x 11 се многу лесни, која го задржува превозот на трошоците на минимум.Овие mailers се исто така лесни која ќе резултира со заштеди во текот на превозот.Обезбедува одлична заштита за време на пратки.Меур Mailers : Меур mailers се популарен избор за сите e-commerce бизнис.Меур Надеж : 3/16"; Рециклираат : Yes.Се водоотпорни, ќе може да има мир на умот која на вашите производи нема да се навлажни ако се остави на елементи од страна на логистика превозникот.ВОДА ДОКАЗ - Овие mailers се задржи вашата содржина безбедни од вода.Надворешноста е светла и flashy со живописни бои, кои дава исклучи многу професионален изглед.Со вода и си игра отпор, и авто-запечатување усна со синтетичка гума лепило, овие се обезбеди безбеден и сигурен начин да брод вашата пакети.САМО ЛЕПИЛО - 13.Не само што се тие брзи и ефикасни, тие исто така се отпорни на вода и си игра евидентно, овозможувајќи ви да брод вашата предмети самоуверено.Одобрени од UPS-от, Fed Ex, и USPS.Тие се многу евтини, лесни, и заземаат помалку простор од кутии.Пакување е и едноставен и брз, обезбедување одличен начин да брод вашата стока.Мастило, поштенски марки и етикети се придржуваат и лесно може да се гледа на надворешноста.75x11 инчен пакување карактеристики на само-запечатување кора исклучите лента со кој се овозможува за супер брз затворање, без потреба за лента.

Основни карактеристики

Најдобри понуди