• Обновено
Меур Mailer Поместена Коверти, Само Лепило Запечатување Лента, 13.75 x 11 Инчен, Злато, Или, 100 Пакет

Меур Mailer Поместена Коверти, Само Лепило Запечатување Лента, 13.75 x 11 Инчен, Злато, Или, 100 Пакет

Rating 
DEN 599.76

Залиха
Во магацинот.

Надворешен плик може да се направи на тешка хартија, картон, брановидни fiberboard или пластична фолија.Идеален за кревка/не-кршливи мали димензии пратки.Се водоотпорни, ќе може да има мир на умот која на вашите производи нема да се навлажни ако се остави на елементи од страна на логистика превозникот.Внатрешноста е опремена со 3/16" меур обвивка, можете да бидете сигурни дека вашите производи и услуги се добива на заштита е потребно за да стигнат до својата дестинација неповреден.Опремени со адхезивна лента за запечатување.ВОДА ДОКАЗ - Овие mailers се задржи вашата содржина безбедни од вода.Одобрени од UPS-от, Fed Ex, и USPS.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО.Надворешноста е светла и flashy со живописни бои, кои дава исклучи многу професионален изглед.Алуминиумска Фолија со Меур Обвивка.Овие се идеално решение за остварување на вашите пратки изгледаат одлично!Објектот Спецификации : Хартија, Лагер : Бела; Употребливи Димензии : 12.Меур Надеж : 3/16"; Рециклираат : Yes.Пакување е и едноставен и брз, обезбедување одличен начин да брод вашата стока.75x11 инчен пакување карактеристики на само-запечатување кора исклучите лента со кој се овозможува за супер брз затворање, без потреба за лента.Штити од Влага, Воздушен и Vapors.ПЕРНИЦА MAILERS - Со внатрешна воздушни меури за заштита на вашата содржина, овие поли mailer превозот коверти обезбеди голема превозот заштита за време на транзитот.Овие mailers се исто така лесни која ќе резултира со заштеди во текот на превозот.ВИСТИНСКИ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА СЕ РАЗЛИКУВА ПОРАДИ ПОДОБРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ.Висок лепило печат лента—пакети се цврсто обезбедени по 3-5 минути се запечатени.Со вода и си игра отпор, и авто-запечатување усна со синтетичка гума лепило, овие се обезбеди безбеден и сигурен начин да брод вашата пакети.

Основни карактеристики

Најдобри понуди