• Обновено
Starrett B248D Продолжен Должина Месинг Вози Pin Удар, 8 вкупна Должина, 3-1/2 Pin Должина, 5/16 Pin Дијаметар

Starrett B248D Продолжен Должина Месинг Вози Pin Удар, 8 вкупна Должина, 3-1/2 Pin Должина, 5/16 Pin Дијаметар

Rating 
DEN 239.76

Залиха
Во магацинот.

Дувачкиот вози pin удар со 8" целокупната должина и 5/16" pin дијаметар турка игли и навртки во или надвор од работното парче.Екстра-долго 3-1/2" pin должина обезбедува поголема достигне во вдлабнати површини, што го прави погоден за машина продавница и моторни услуга работа.Дувачкиот pin е помек од најтврдокорните челик и подобро за употреба на деликатни материјали.Тркалезна челик месо тело е knurled за контрола.На Starrett B248 D продолжен должина месинг вози pin удар има 8" вкупна должина со 3-1/2" pin должина и 5/16" pin дијаметар да им помогнам на игли и навртки во или надвор од работното парче.Екстра-долго се вози pin дел дава поголема достигне во вдлабнати површини, што го прави погоден за машина продавница и моторни услуга работа.Pin-от е направен од месинг, која е помек од најтврдокорните челик и подобро за употреба на деликатни материјали.Тоа има тркалезна челик месо тело, што е knurled за контрола.Pin удари се користи за да ја вметнете или нокаутирам заковки и игли во собранието.Тие имаат метал месо тело на еден крај и метал pin возачот на други, и се обично чукна со чекан.На Л. С. Starrett Компанија произведува прецизност на мерење алатки, метрологија и опрема за тестирање, и го виде ножот производи.Компанијата, основана во 1880, е со седиште во Athol, М-р.

Основни карактеристики

Најдобри понуди