• Обновено
Мајка и Ќерка Ѓердан • Подарок за Мајка Ќерка • Sterling Silver Слон Ѓердан • Мајка Слон со Бебе • Ќерка Подароци од Мајка • Роденденски Подароци за Девојки • Божиќни По?

Мајка и Ќерка Ѓердан • Подарок за Мајка Ќерка • Sterling Silver Слон Ѓердан • Мајка Слон со Бебе • Ќерка Подароци

Rating 
DEN 982.80

Залиха
Во магацинот.

Слоновите се величествен симбол на мудрост, моќ, лојалност, интелигенција, и сила.Мајка слоновите поминуваат целиот свој живот во тесна поврзана семејството групи, секогаш гледа за, и да се грижи за нивните деца.Ние не можам да се сетам на една убава и посебен начин претставува благодарност за врската помеѓу мајката и детето.Уметникот направен!Оваа прекрасна и уникатен ѓердан е фалсификувани, лемење, зачукуваше и потоа полиран со часови за да му даде цврстина и сјај. - Рачно изработени во цврста sterling silver - Две слоновите мерка 30мм x 12mm и се околу 1mm дебели - 18 инчен синџир е завршена со безбедна пролет-прстен затворач - 925 фунта сребрена тока + компоненти - хипоалерген исчезнат отпорни оцрни слободни.

Основни карактеристики

Најдобри понуди