• Обновено
Happi Tummi Природни Colic Олеснување Стомак Бенд Maw Maw со Природни и Органски Пелена Осип Крем

Happi Tummi Природни Colic Олеснување Стомак Бенд Maw Maw со Природни и Органски Пелена Осип Крем

Rating 
DEN 152.40

Залиха
Во магацинот.

Happi Tummi - Чудо Заврши Дека Веднаш Смирува На Fussy Бебе На наградуваниот, оригинални Happi Tummi билни заврши ќе направи да се чувствувате како неверојатни мајка си . .и ќе ви помогне да добиете остатокот што го заслужуваат.Овој гениј заврши е сите природни и користи патентирана комбинација од мек компресија, топлина, и растителни ароми за брзо вашето бебе да се смири и да се ублажи болката.ПРИРОДНИ ПЕЛЕНА ОСИП КРЕМ : Овој природен пелена Крем формулира за да се ублажи пелена осип и помогне да се врати квасец рамнотежа.Happi Tummi Природни Пелена Осип Крем форми на заштитна бариера за бебиња " кожа за да обезбеди ослободување иритација и смирување.Нашите пелена крем помага во намалување на времетраењето и.Ги СМИРУВА И ги УБЛАЖУВА ПЕЛЕНА ОСИП : Happi Tummi Пелена Осип Крем, Смирува и го спречува пелена осип со нежни Природни , Растенијата врз Основа и Органски состојки кои се безбедни за вашето бебе е деликатна кожа. 100% ПРИРОДЕН, АРОМА ТЕРАПИЈА : На Happi Tummi се состои од корселе обезбедување на топлина и нежни сит компресија во комбинација со патентирана терапевтски билни торбичка на анти-spasmatic билки.ДОКАЖАНО И ПРЕПОРАЧАНО : Педијатри, Лактација Консултанти, мајки и баби и дедовци, препорачуваме овој 100% природни хербални надворешни лек специјално формулирана за деца со colic, гас и болка во стомакот.Happi Tummi благотворно олеснување снопови смирува бебето веднаш.Уживајте во мирна, здрава, cramp-слободен tummi за вашето бебе.Happi Tummi colic бенд и пелена осип крем снопови се бесплатни, Сулфати, Parabens, Синтетички мириси или бои, Петрохемија, глутен, и суровост-слободни.Некои од клучните состојки на Happi Tummi се Камилица, Calendula, и Лаванда.

Основни карактеристики

Најдобри понуди