• Обновено
Потомци Бебе Nappy Balm, Смирува и Moisturizes Сува Кожа, Суви Усни, Бебе Bums, Мајки Старечки Област и Кутикулите(10 Мл Течност)

Потомци Бебе Nappy Balm, Смирува и Moisturizes Сува Кожа, Суви Усни, Бебе Bums, Мајки Старечки Област и Кутикулите(10

Rating 
DEN 1319.76

Залиха
Во магацинот.

Ја смирува и Moisturizes – бариера на Кожата да се заштити кожата од сушење.Сите Природни Кожата Бариера Protectant - Восок е природен заштитник и soother."Тоа е чудо-работник" и функционира прекрасно како бариера на кожата.Тоа не ги заглави порите и ја штити кожата, одржување на кожата moisturized цело време.Еден Balm, Мулти-Цел - да се Погодни да се користи на суви усни, испукана, сува кожа, бебето сокол, испукана чување области на мајки и кутикулите!.Не Nasties, Само Органско - Исполнет со маслиново овошје масло, маслото од Јојоба, сончогледово семе на нафта и calendula цвет на нафта да се зголеми влажноста на кожата.Работи на сите типови на кожа, вклучувајќи ги и чувствителни.Малку Нешта Прашање - Што направи со природни essentials, кои не се само безбеден за децата, туку и за животната средина, како и.Ние никогаш не си компромис за квалитетот на нашите производи.Ако ние не го користиме на нашите деца, нема шанси ние би сакале да го користите на твое.

Основни карактеристики

Најдобри понуди