• Обновено
Dermavive Nappy Осип Крим - Смирувачки Крем за Доенчиња | Анти-Чеша Помош за Бебиња | Топлина Осип Третман за Сува и Чувствителна Кожа, 100g (Пакување од 1)

Dermavive Nappy Осип Крим - Смирувачки Крем за Доенчиња | Анти-Чеша Помош за Бебиња | Топлина Осип Третман за

Rating 
DEN 432.96

Залиха
Во магацинот.

ПОМАГА при ЛЕКУВАЊЕ & СПРЕЧИ ПЕЛЕНА ОСИП : Ова p H балансирана крем ќе ги штити против надразнувачи, спречување на влага се изгради и да ги смири воспалена и воспалена кожа.БРЗО дејство НА ЈАДЕЖ, ИСПУКАНА, ВОСПАЛЕНИ, БОЛКИ, И ИРИТИРАНА КОЖА : да Се биде p H Балансиран и алкохол-слободен крем, оваа иритација смирувачки крем ќе ја намали влага и да се создаде долготрајни заштитна бариера.Ја СМИРУВА КОЖАТА : сапун слободни крем за да се смири, се лекува и да се заштити деликатна кожа на детето.ПЕЛЕНА КРЕМ : Со Природни Колоидното Овес, Натриум СПС и Цинк Оксид, тоа е идеална подготовка за да го заштити бебето од пелена и топлина осип.Со Природни Колоидното Овес, Натриум СПС и Цинк Оксид, тоа е идеална подготовка за да го заштити бебето од пелена и топлина осип.Да се биде p H Балансиран и алкохол-слободен крем, оваа иритација смирувачки крем ќе ја намали влага и да се создаде долготрајни заштитна бариера.

Основни карактеристики

Најдобри понуди