• Обновено
Accumulair Platinum 20x22x1 (19.75x21.75) MERV 11 Филтер за Воздух/Печка Филтри (6 парчиња)

Accumulair Platinum 20x22x1 (19.75x21.75) MERV 11 Филтер за Воздух/Печка Филтри (6 парчиња)

Rating 
DEN 729.36

Залиха
Во магацинот.

20x22x1 (19.75x21.75) MERV 11 - Тестирани и рангирани според ASHRAE Стандард 52.2. Tribo-Електрични синтетички медиуми обезбедува висок филтрација ефикасност, ниска отпор на воздухот, и е hydrophobic (не апсорбира влага).Подобрување на квалитетот на воздухот за период од 3 месеци.Доловува до 94% или повеќе на воздухот загадувачи како што се прашина, lint, прашина мите остатоци, цемент прашина, доведе прашина, стои прашина, мали влакна, пет првут, и други воздушни загадувачи.Обично идеален за домови со домашни миленици, ресторани, чувствувате комерцијални згради, чувствувате станбени згради и работни места.На Accumulair Platinum 20x22x1 филтер за воздух содржи единствен синтетички медиуми кои се обезбедува висока ефикасност филтрација без состои од вашиот струење.На Tribo-Електрични медиуми е составена од ко-полимер микро-влакна, кои се hydrophobic, што значи дека филтерот не апсорбира влага и не го поддржуваат растот и ширењето на штетни загадувачи.За зголемување на издржливост, на pleated медиуми е ламинат на метална подлога што се рециклираат, поцинкуван, и отпорни на корозија.Овој филтер е опремен со медиумите тестирани за вршење на Минимум Ефикасност Известување Вредност на 11 (MERV 11) од страна на независна лабораторија според ASHRAE Стандард 52.2. Со високи перформанси филтер доловува до 94% или повеќе на воздухот загадувачи како што се прашина, lint, прашина мите остатоци, цемент прашина, доведе прашина, стои прашина, мали влакна, пет првут, и други воздушни загадувачи.Сите MERV податоци и извештаи се индикативни за типична својства и карактеристики на располагање.MERV тврди дека се за да се користи како водич за општи споредба, а не како спецификација.

Основни карактеристики

Најдобри понуди