• Обновено
Тешко да се Најде Fastener 014973374419 Оценка 5 Крупни Хексадецимален Кап Завртки, 5/16-18 x 2-1/2, Парче-163

Тешко да се Најде Fastener 014973374419 Оценка 5 Крупни Хексадецимален Кап Завртки, 5/16-18 x 2-1/2, Парче-163

Rating 
DEN 1214.88

Залиха
Во магацинот.

Дијаметар : 5/16-Инчен.Должина : 2-1/2 Инчи.Материјал : Челик.Крај : Зелена Печете Цинк.Глава Стил : Хексадецимален (1/2 Клуч).Дијаметар : 5/16".Должина : 2-1/2 Инчи.Материјал : Челик.Крај : Зелена Печете Цинк.Глава Стил : Хексадецимален (1/2 Клуч).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Основни карактеристики

Најдобри понуди