• Обновено
АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 11-Добро, Тркалезна Пластика Уметник Сликарска Палета (Пакување од 15) - боја Боја Мешање Коцки - Забава Деца Партии, Уметност, Студе

АМЕРИКАНСКАТА Уметност Снабдување 11-Добро, Тркалезна Пластика Уметник Сликарска Палета (Пакување од 15) - боја

Rating 
DEN 167.76

Залиха
Во магацинот.

Пакет на 15 круг пластични уметник сликарски палети со 11 боја велс.Возрасен и дете-friendly боја фах палети се направени на цврсти, трајни и лесни моделирана пластична кои се лесни за деца да се одржи во нивните мали раце додека тие ги користат.Секој моделирана пластична слика палета е 6.7" во дијаметар и содржи 10 мали 1.2" од 0,4" длабоко круг надворешниот бунари се идеални за одржување и одделување на различни бои бои, плус една голема 3" круг центар резервоарот и дека е совршен за мешање на бои бои заедно да се создаде уникатни бои, додека сликарство.На палети, исто така, вклучуваат корисна четка почива помеѓу секоја од 10 мали велс.На палети може да се мијат надвор и чисти брзо, така што тие се подготвени за нивниот следната употреба.Обновливи простор за заштеда на пластични круг уметноста на палети лесно можат да бидат наредени заедно, што ги прави лесни за чување и го носат, па така, тие се идеални за преземање на било сликарство партија или забава сликарство настан.Палети се широко користени од страна на професионални уметници, уметност, студентите, и во сликарството партии и внатре училиште училници и може да се користи со tempera, акварел, акрил и масло-базирани боја пигменти.Тие прават голема подароци за професионални уметници, уметнички студентите и младите уметници кои се стремат.U.S.Уметноста Понудата е индустриски лидер во Уметноста Резерви, па купување на нашите производи со доверба дека ќе ви понуди 100% животно задоволство гаранција дека ако не сте задоволни со нив во секое време, ние ќе ги обезбеди целосна замена или враќање на средствата.

Основни карактеристики

Најдобри понуди