• Обновено
8-32X1 1/2 Палецот Завртка Обичен Целосно Тема Цинк (Пакет Количина 2,000) П.Н.Е.-0824T од Shorpioen

8-32X1 1/2 Палецот Завртка Обичен Целосно Тема Цинк (Пакет Количина 2,000) П.Н.Е.-0824T од Shorpioen

Rating 
DEN 1027.20

Залиха
Во магацинот.

За употреба во апликации каде fastener често се прилагоди и каде затегнување на моторот е поголема од онаа што се постигнува со прст притисок не е потребна.Рамо-моделот им овозможува на главата на завртката седиштето флеш против парење површината и помага да се избегнат над-затегнување на fastener која може да резултира во одзеде парење теми.Челик : Комерцијален квалитет јаглероден челик.Нерѓосувачки : 18-8 Нерѓосувачки.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.За употреба во апликации каде fastener често се прилагоди и каде затегнување на моторот е поголема од онаа што се постигнува со прст притисок не е потребна.Рамо-моделот им овозможува на главата на завртката седиштето флеш против парење површината и помага да се избегнат над-затегнување на fastener која може да резултира во одзеде парење теми.Челик : Комерцијален квалитет јаглероден челик.Нерѓосувачки : 18-8 Нерѓосувачки.

Основни карактеристики

Најдобри понуди