• Обновено
1/4-20 x 1 3/4 Груб Навој Палецот Завртка Тип Б Нема Рамо Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 600

1/4-20 x 1 3/4 Груб Навој Палецот Завртка Тип Б Нема Рамо Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 600

Rating 
DEN 17352.96

Залиха
Во магацинот.

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-220967 Fastener Тип : Палецот Завртка Тип Б Не Shoulder Size Опис : 1/4-20 x 1 3/4 Diameter/Номинална Големина : 1/4 Length : 1 3/4 Thread Теренот : 20 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Цинк Plated Average Парче Тежина : 0.0249000 lbs.Палец завртки најчесто се користи за да се зацврсти објекти во електронски апликации се дизајнирани да бидат извртени со рака во predrilled и прислушувани дупка.

Основни карактеристики

Најдобри понуди