• Обновено
Biltek Пропан & Ер/MAPP Факел Комплет - 360 степени се Вртат Прилагодливи Пламен откопчување - Лемење, Заварување, Лемење, BBQ, Водовод и Повеќе!, црна (NPTC-FLM2)

Biltek Пропан & Ер/MAPP Факел Комплет - 360 степени се Вртат Прилагодливи Пламен откопчување - Лемење, Заварување,

Rating 
DEN 1391.76

Залиха
Во магацинот.

Dual Гориво Факел Комплет - Работи на MAPP или Пропан (14.1-16oz Цилиндри).Прилагодливи Пламен Контрола Knob Лесно Големина Пламен за Различни Апликации.Лесно Светла со откопчување, што Значи Нема Повеќе се Бореа за Натпревари или Полесни.Мулти-Цел Совршен за Лемење, Заварување, HVAC, Лемење, СКАРА, или Молк. 360 степени Вртливата Нерѓосувачки Челик Совет за Повеќе Концентрирани Греење Апликација.Одговара тип : Универзална.Biltek Двојна Гориво и Пропан и Воздух/MAPP Факелот е Совршен за Лемење, Заварување, Лемење, BBQ, Водовод и Повеќе!Факелот генерира температури над 3000 Степен Целзиусови и е совршена за секој дом и за комерцијална употреба.Карактеристики : Dual Гориво Факел Комплет - Работи на MAPP или Пропан (14.1-16oz Цилиндри) Прилагодливи Пламен Контрола Knob Лесно Големина Пламен за Различни Апликации Лесно Светла со откопчување, што Значи Нема Повеќе се Бореа за Натпревари или Полесни Мулти-Цел Совршен за Лемење, Заварување, HVAC, Лемење, СКАРА, или Водоводни 360 степени Вртливата Нерѓосувачки Челик Совет се Вртат Пламен Совет за Повеќе Концентрирани Греење Примена Пламен Генерира Температури Над 3000º С Лесно да се Чисти Orifice Завртки Спецификации : Материјал : Месинг; Нерѓосувачки Челик Совет Гориво Конекција : CGA600(1"-20 UNEF) Гориво Тип : MAPP или Пропан Гас Температура Спектар : До 3000 Степени Ф Бренд : Biltek Состојба : 100% Сосема Нов Пакет Вклучува : 1x Факел Инструкции и пропан резервоарот не се вклучени.

Основни карактеристики

Најдобри понуди