• Обновено
220 Ронки Гордост Абразивни Вода Камен

220 Ронки Гордост Абразивни Вода Камен

Rating 
DEN 2088.00

Залиха
Во магацинот.

Гордост Абразивни Вода Камен, 220 Ронки - 163858 со Гордост Абразиви Овој Гордост Абразиви Вода од Розета е толку за преземање надвор nicks, чипс и кога се воспоставува нов bevel или во секое време тешки челик отстранување е потребно.Користење на уникатни процесот на производство и врвот одделение материјали, Гордост создаде вода камења кои се долготрајни, брзо сечење, оставете огледало заврши и се станот во рок од .007 на една педа право надвор од кутијата.Камења треба да биде потопено, пред да ги користат околу 15 до 20 минути или додека тие се откажете дишење или stop жуборот.Камен мерки околу 8" х 2-3/4" x 7/8".Гордост Абразивни е основана од страна на Мет и Dorothy Hazlett, кој започна со производство на абразивни камења во Бристол, Висконсин, во 1978 година. Гордост е фокус е да се произведуваат највисок квалитет на производи во најбрз можен доведе пати на исклучително конкурентна цена со кориснички пристап кон секој клиент.Гордост е комбинација речиси 40 години на знаење со единствена вода камен процесот на производство, што резултира во еден-на-еден вид производ за индустрии, како што прибор за јадење и дрво.Идеален за преземање надвор nicks, чипс и кога се воспоставува нов bevel или во секое време тешки челик отстранување е потребно Камен мерки околу 8" х 2-3/4" x 7/8" Гордост Абразиви нуди речиси 40 години на знаење на вода камен процес на производство.Камења треба да биде потопено, пред да ги користат околу 15 до 20 минути или додека тие се откажете дишење или stop жуборот долготрајни, брзо сечење, оставете огледало заврши и се станот во рок од .007 на една педа право надвор од кутијата.Бренд Со Гордост Абразиви.

Основни карактеристики

Најдобри понуди