• Обновено
JZJZ Стоматолошки Gutta-percha Совет Машина, Melter Машина Пенкало, Стоматолошки Gutta Percha Obturation

JZJZ Стоматолошки Gutta-percha Совет Машина, Melter Машина Пенкало, Стоматолошки Gutta Percha Obturation

Rating 
DEN 14687.76

Залиха
Во магацинот.

★Тоа може да биде загреана на 230℃ во 15 S,кој може да се стопат сите видови на gutta percha. ★ Големи батерија капацитет ,која може да се користи долго време.Безжична 3 D пополнување дизајн. ★Удобно држење и лесен за ракување.Пиштол игла завртка дизајн може ефикасно да се спречи прекумерна лепак. ★Авто неактивен Режим на Штедење Енергија,уредот ќе се исклучи автоматски по 15 милиони на не-употребата. ★Точни температура-контрола и топлинска заштитник ззп може да се спречи случајно scald.Карактеристики на Gutta Percha Obturation Систем : A : Obturation Gun The првите пет поени се introduced B : Obturation Pen1. Грејач може да се загрева до 230℃ во 5 S. 2. Опција температура : 160,180,200,230℃.3. Голем капацитет на батеријата ,двојно полнење на батеријата и резервни. 4. Држење удобен,лесно да се користи.5. Безжична дизајн,намалување на ременче за на замор.6. Сопствено греење заштита на функцијата,греење максимум време на грејач е 10-ТИ,повеќе ефикасен и безбеден.7. Греење копче 360°стерео операција,точни врвот контрола,3 D пополнување повеќе темелно.Технички параметри на Gutta Percha Obturation Систем : Obturation Пиштол : Li-ion наплаќа Батерија : 3.7 V 2200m Ah Heating време : 15s до 230℃Работна температура : 160 ℃,180 ℃,200 ℃,230 ℃Влезен напон : 100 V-240 V ACOutput напон : DC 5 V,2 AGun игла големина : 23 G,25 GOperating време : континуирана употреба 1.5 HObturation Пенкало : Li-ion наплаќа Батерија : 3.7 V 2600m Ah Heating време : 5s Working температура : 160 ℃,180 ℃,200 ℃,230 ℃Влезен напон : 100 V-240 V ACOutput напон : DC 5 V,2 AGun игла големина : F,FM,M,MLOperating време : континуирана употреба 1.5 Х.

Основни карактеристики

Најдобри понуди