• Обновено
Солиден Риџ 11235.19 Д-Прстен Shackle, 7/8 инчи, 13500 Lb, Црна

Солиден Риџ 11235.19 Д-Прстен Shackle, 7/8 инчи, 13500 Lb, Црна

Rating 
DEN 527.76

Залиха
Во магацинот.

Црна. 7/8 инчи pin. 13500 фунти WWL.Оваа Црна 7/8 инчи Д-Прстен Shackle од Солиден Риџ е оценет да дури 13.500 лица lbs.со завртка-pin дизајн што го прави суштествени за ефикасно возило обновување.Изграден на висока јачина на поцинкуван челик, овој d-прстен shackle е како брутално тешки како трага барања.Нема обновување на опрема за полнење е комплетна без D-прстени, погоден за привремени врски на ремени, грабне блокови и pulleys за безбедно и ефикасно возило обновување.Имајте бенефиции на рака, па вие сте опремени за ништо.Се продаваат поединечно.Д-Прстен окови со Солиден Риџ се силни и цврсти, и се спротивстави на сите видови на корозија.Овие конекции се добро прилагодени за местење до кабли за возило за обновување, како и поврзување синџири, кабли, јажиња, ремени, и други fastenings во многу различни ситуации на авантуристички трага.Солиден Риџ Д-Прстен оковите се направени од високо квалитетни нерѓосувачки и поцинкуван фрлија челик, и затоа ќе се спротивстави на корозија и ' рѓа дури и во grimy, влажни услови најде за време на off-возење.

Основни карактеристики

Најдобри понуди