• Обновено
Г-дин Греди MB 723 MB723 Батерија-Напојува Движење Сензори ПРЕДВОДЕНА Стап-Никаде Nightlight, 3-Pack, Бела, 3 Count

Г-дин Греди MB 723 MB723 Батерија-Напојува Движење Сензори ПРЕДВОДЕНА Стап-Никаде Nightlight, 3-Pack, Бела,

Rating 
DEN 646.32

Залиха
Во магацинот.

Секоја светлина мерки за 1,2 инчи долг од 3. -Безжична инсталацијата трае помалку од 5 минути.Светлата' супер-светли LED светилки трае до 50.Сензор за движење за авто-во до 9 стапки; автоматско исклучување по 30 секунди нема движење откриен.Инсталира во затворени простории или на отворено без жици да светне по скали, ходници, бањи, палуби, rv е, чамци и многу други темни области.Automatic го исклучи врти light off по 30 секунди. Прикачите Стап Насекаде Светлина насекаде, вклучувајќи ходници, скалила, чекори, бањи, спални, плакари, полици и многу повеќе.Тенко и стилизирано со водоотпорна дизајн за внатрешна и надворешна употреба, nightlights дојде со двете лента и завртки/монтажа подлога за едноставен, обичај се вклопуваат инсталација. -20 lumens на светлина за ходници и скалила.000 часашто значи години на енергетски ефикасни, ефективни осветлување, и тие работат на четири АА батерии на светлината (не се вклучени) која трае околу една година под нормална.Сензор за движење детектира во 15' за да го активирате светлото.Работи за една година на 4 АА батерии (не се вклучени).Секоја светлина мерки за 1,2 инчи долг од 3.75 инчи, широк од 3. -Да се добие 1 година на светлина на секој сет на батерии со просечна употреба на 8-10 активирање на ден.Уникатно дизајниран за да ја активирате кога сензори за движење до 9 метри, светлата остануваат вклучени, како што е потребно пред затворање исклучи автоматски по 30 секунди нема движење е откриен, што ги прави идеални за навигација на патот до бањата или кујната во средината на ноќта.LED светло е мала големина и времето-отпорни материјали овозможуваат тоа да се инсталираат речиси насекаде.000 часа; останува надвор во текот на дневните часови.Од Производителот Батеријата-управувана led сензор за движење светилки што го вклучува и исклучува автоматски.

Основни карактеристики

Најдобри понуди