• Обновено
merka Деца Образовни Placemats Не се Лизга Математика Поставите Прилог, Одземање, Множење & Поделба на Силиконски Пластични Учење Placemat за Јадење & Кујнската Маса Предучили

merka Деца Образовни Placemats Не се Лизга Математика Поставите Прилог, Одземање, Множење & Поделба на Силиконски

Rating 
DEN 479.76

Залиха
Во магацинот.

Образовни забава за деца : Дизајниран од страна на наставниците, овие placemats обезбеди вид на учење деца љубов.Додека тие го јадат, вашите деца ќе научат тоа, одземање, поделба, множење и фракции.Одлична за пред-К, градинка и основно училиште децата.Лесно чистење-up за родителите : Силикони placemats со не се лизга поддршка значи помалку неред во кујната, затоа што тие ќе останат стави на маса за време на оброк и мијат лесно отпосле.Само користење влажна крпа за да ги избрише чисти.BPA-free пластични : Овие душеци се издржливи и 100% безбедно.Тие се превезува со јасно лепило филм на назад, за да ги заштити нив за време на превозот.За најдобри резултати, кора надвор и да ги отфрлите јасно лепило филм пред употреба.Совршена големина : Мерење 17" x 11" секој, овие шарени душеци обезбеди убав голем, микроб-бесплатно јадење површината за младите во трпезариска маса или на појадок бар.За пред-К низ основно училиште : Образовни placemats од merka обезбеди забава, интерактивно учење ресурси за употреба дома или во училница.Одличен подарок идеја за деца или семејствата.Дизајниран од страна на наставниците, merka образовни placemats направи оброк забава, и тие се супер лесно да се исчисти по употребата.Додека јадење, вашите деца ќе бидат мастеринг важни математички вештини.Вашите деца ќе го сакам учење на работа со броеви за време на вечера, и ќе сакаат да бидат во можност едноставно да се избрише душеци чисти отпосле.

Основни карактеристики

Најдобри понуди