• Обновено
Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2235.750x25 2235 Teadit Стил Вентил Матични Пакување, Флексибилни Графит, Inconel Жица Јакна, 3/4 КС x 25 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2235.750x25 2235 Teadit Стил Вентил Матични Пакување, Флексибилни Графит, Inconel

Rating 
DEN 700.80

Залиха
Во магацинот.

SSS стил 2235 пакување е произведен од висока чистота флексибилни графит лента plied во компактен насоки.На SSS стил 2235 е идеален за пареа услуги, и може да се користи во широк спектар на апликации.SSS стил 2235 е Само-подмачкување, не-стврднување, dimensionally стабилна и отпорни на гасови и течности, како и топлина, притисок и хемикалии. 0-14 p H опсег (освен силен oxidizers); температура (минимум -400 F, максимална пареа 1202 F) (атмосфера 842 F) притисок : статични да 450 бар (6500 psi). 3 ft.По фунти.Приближната приноси +/- 10%, SSS 2235 НЕ е погоден за високо оксидирачки агенси.SSS Стил 2235 Пакување е произведен од висока чистота флексибилни графит лента plied во компактен насоки Секој филамент е куќишта со Inconel жица јакна, испорачана со корозија инхибитор На насоки потоа плоштадот плетенка да се формира густа уште malleable Пакување Дополнително, исто така е импрегнирана со минимална количина на подмачкување на агенти да се намали матични триење Овој Стил е идеален за пареа услуги, и може да се користи во широк спектар на апликации, Тоа е добро погоден за централи, Рафинерии, петрохемиската индустрија, хемиска обработка, како и затворање на апликации во пареа на висок притисок и температура SSS Стил 2235 е само-подмачкување, не-стврднување, dimensionally стабилна и отпорни на гасови и течности, како и топлина, притисок и хемикалии На Inconel филамент јакна содржи механичка стабилност и истиснување доказ, додека на напредна конструкција обезбедува истекување контрола и висок интегритет во пареа услуга SSS 2235 не е погоден за високо оксидирачки агенси.

Основни карактеристики

Најдобри понуди