• Обновено
Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2236.100X25 Teadit Стил 2236 Графит Фолија со Inconel Жица Јакна, 1 КС x 25 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2236.100X25 Teadit Стил 2236 Графит Фолија со Inconel Жица Јакна, 1 КС x 25

Rating 
DEN 355.20

Залиха
Во магацинот.

SSS 2236 Вентил пакување е идеален за нафта и хемиски процес индустрија.Тоа е Само-подмачкување, не-стврднување, dimensionally стабилна и отпорни на гасови, течности, топлина, притисок и хемикалии.SSS 2236 пакување е погодна за VOC температура (минимум -400 F, максимална пареа 1247 F) (атмосфера 850 F) / притисок : до 450 бар (6526 psi) вратило брзина : 2950 FPM (15 МИЛИОНИ/s). 1.4 ft.По фунти.Приближната приноси +/- 10%.SSS Стил 2000 IC е произведен од висока чистота флексибилни графит дека е проширен и формирана во ткаат-можност предиво и потоа плетенка во уникатен конструкција со жица засилување На готовиот производ ги задржува сите својствени на придобивките на флексибилни графит; додека жица засилување овозможува поголема механичка сила Стил 2000 IC Пакување е особено погодна за употреба при висока температура, висок притисок на пареа услуга Во прилог, тоа исто така може да се справи со повеќето хемикалии, киселини и бази Овој Стил е одлична за употреба во парни турбини, висока температура мотор-actuated вентили и за висок притисок/висока температура Вентил апликации во целина (3/16" Пакување пресек x 25 фунти гајтанот).

Основни карактеристики

Најдобри понуди