• Обновено
Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2236.875X25 Teadit Стил 2236 Графит Фолија со Inconel Жица Јакна, 7/8 КС x 25 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2236.875X25 Teadit Стил 2236 Графит Фолија со Inconel Жица Јакна, 7/8 КС x 25

Rating 
DEN 758.40

Залиха
Во магацинот.

SSS 2236 Вентил пакување е идеален за нафта и хемиски процес индустрија.Тоа е Само-подмачкување, не-стврднување, dimensionally стабилна и отпорни на гасови, течности, топлина, притисок и хемикалии.SSS 2236 пакување е погодна за VOC температура (минимум -400 F, максимална пареа 1247 F) (атмосфера 850 F) / притисок : до 450 бар (6526 psi) вратило брзина : 2950 FPM (15 МИЛИОНИ/s). 1.8 ft.По фунти.Приближната приноси +/- 10%.SSS 2236 Вентил Пакување е само-подмачкување, не-стврднување, dimensionally стабилна и отпорни на гасови и течности, како и топлина, притисок и хемикалии Тоа е висока температура флексибилни графит и Inconel филамент јакна содржи механичка стабилност, додека на напредна конструкција обезбедува истекување контрола и висок интегритет во пареа услуга Поради своите физички својства и способност за да се намали триењето SSS Стил 2236 е идеален за вентили и може да се користи во широк спектар на апликации (9/16" Пакување пресек x 25pound гајтанот).

Основни карактеристики

Најдобри понуди