• Обновено
Фунта Печат XP70BUN467X250 467 Quad Прстен, Buna NBR, 70 Г (Пакување од 250)

Фунта Печат XP70BUN467X250 467 Quad Прстен, Buna NBR, 70 Г (Пакување од 250)

Rating 
DEN 806.88

Залиха
Во магацинот.

X Профил печати беа дизајнирани со цел да се надминат слабостите на О-Прстени, како што се високо триење, спирала неуспеси и истекување од компресија во собата. 19 ID номинална x 1/4 CS номинална.Долниот Отцепување сила и намалени оперативни притисоци направи Фунта Печат & Снабдување Buna NBR Quad O-Прстени идеален во reciprocating апликации.Фунта Печат & Снабдување Buna/NBR "x" профил, најчесто се нарекува quad O-Прстени може да се користи во широк спектар на статична и динамична запечатување апликации што Тие ги нудат два пати на запечатување површина во Споредба со стандарден О-Прстен и бараат помалку се притисне за одржување на ефикасен печат Ова намалување во стискаш значи помалку триење и подобрување на печат живот Дополнително, разделба линии помеѓу lobes, далеку од запечатување површината Ова го елиминира проблемот на истекување често произлегуваат од разделба линија е неправилна површина како се најде на О-Прстен Постојат некои предности на четири Прстени VS O-прстени, како што се избегне извртување во жлебот На печатот не имаат тенденција да се тркалаат во жлебот за време на reciprocating движење Тие нудат многу добра запечатување на ефикасноста поради тоа е посебен профил и лубрикант резервоарот формирана помеѓу запечатување Усни подобрува start up Фунта Печат & Снабдување Buna NBR quad О-Прстените се ниски триење компресија печати Овие пломби беа дизајнирани со цел да се надминат слабостите на O-Прстени – како што се високо триење, спирала неуспеси и истекување од компресија поставите Фунта Печат & Снабдување Buna NBR "x" профил, quad O-Прстени се одличен избор за било која апликација, каде што сакате да се постигне подобро, висока вршење на печат Пониски Отцепување сила и намалени оперативни притисоци прават идеален во reciprocating апликации.

Основни карактеристики

Најдобри понуди