• Обновено
Trico ДЦЦ-2 Месинг Централно Подмачкување Единица за Контрола, 5/16-24 UNF x 1/8 NPT Машки, 2 Проток

Trico ДЦЦ-2 Месинг Централно Подмачкување Единица за Контрола, 5/16-24 UNF x 1/8 NPT Машки, 2 Проток

Rating 
DEN 126.24

Залиха
Во магацинот.

Токму произведени точно apportion масло за секој подмачкување точка.Дувачкиот изградба.За употреба на континуираните системи за подмачкување.Проток 2 (помал број, помал проток (скала 5/0-5).Контрола единици се користи со сите континуиран систем електрични пумпи за да се обезбеди прецизна контрола на лубрикант на секој подмачкување точка.Бидејќи пумпа тек е континуиран, внатрешна проверка вентил не е потребна.Токму произведени точно apportion масло за секој подмачкување точка.Дувачкиот изградба.За употреба на континуираните системи за подмачкување.Проток 2 (помал број, помал проток (скала 5/0-5). 5/16"-24 UNF x 1/8" NPT машки.

Основни карактеристики

Најдобри понуди