• Обновено
Supermicro Двојна LGA2011/Intel C602/DDR3/SATA3/V&2GbE/EATX Серверот Плоча X9DRH-7F-O

Supermicro Двојна LGA2011/Intel C602/DDR3/SATA3/V&2GbE/EATX Серверот Плоча X9DRH-7F-O

Rating 
DEN 14053.92

Залиха
Во магацинот.

ПРОЦЕСОР : Dual LGA2011; Поддржува Intel Xeon E5-2600 Серијата Процесори; Кеш до 20 MB; QPI до 8 GT/s.Чипсет : Intel C602. Меморија : 16x 240pin DDR3-1600/1333/1066/800 DIMM Слотови, Поддржува до 512 GB ECC/REG Меморија или до 128 GB ECC/Не-ECC Он-buffered Меморија.Слотови : 1x PCI-Express 3.0 x16 Слот; 6x PCI-Express 3.0 x8 Слотови.SATA : 8x SATA2 Пристаништа, Четири Поддршка RAID 0, 1, 5, 10, Четири Поддршка RAID 0, 1, 10; 2x SATA3 Пристаништа, Поддржува RAID 0, 1. Пристаништа : 7x USB 2.0 Порти (4 задниот дел, 2 преку насловот, 1 Тип); 1x VGA Портот; 2x Сериски Порти (1 задниот дел, 1 преку насловот); 2x RJ45 LAN Порти; 1x RJ45 Посветен IPMI LAN Порта.LAN : Intel i350 Dual-Port Gigabit Ethernet Контролорот; 1x Realtek RTL8201 N PHY (посветен IPMI).Форма Фактор : Продолжен ATX.Supermicro X9 DRH-7 F-O Двојно LGA2011/ Intel C602/ DDR3/ SATA3/ V&2 Gb E/ EATX Серверот матична Плоча.

Основни карактеристики

Најдобри понуди