• Обновено
Џонсон Бебешко Масло, Чиста Минерално Масло за да се Спречи Губење на Влага, Оригинални 20 fl. оз

Џонсон Бебешко Масло, Чиста Минерално Масло за да се Спречи Губење на Влага, Оригинални 20 fl. оз

Rating 
DEN 50.16

Залиха
Во магацинот.

20-течност унца шише од чисто бебе масло, формулиран за да помогне влогови бебиња' деликатна кожа, и да се заштити кожата од сувост, одлична за ослободување на сува кожа или груби површини.Чисто бебе минерални масла форми на свилен навлажнувачки бариера за спречување на вишокот на влага во косата и ја заклучите во до 10 пати повеќе влага на влажна кожа од обичен лосион може на сува кожа.Бебешко масло е клинички докажано да биде нежен и благ за бебешка кожа, лесно да се шири, идеален за бебе масажа и релаксирачки сврзување искуство за вас и вашето бебе.Противалергиски и дерматолог-тестирани бебешко масло не содржи parabens, phthalates, или бои, и е специјално формулиран за бебиња' деликатна кожа,.Нежно бебешко масло е алергија-се тестирани и лесно миризливи, остава бебето чувство на кожата мека, мазна и мирис сладок.Нашите Џонсон Бебешко Масло се заклучува во до 10 пати повеќе влага на влажна кожа од обичен Лосион може на сува кожа, оставајќи вашето бебе е кожата мека и мазна.Тоа е клинички докажано за да се помогне во спречување на вишокот на влага во косата.Овој нежен бебе минерално масло е лесно да се шири, па тоа е одлично за бебе масажа.Алергија - и дерматолог-тестирани, ова нежно, нежно миризливи масла остава чувство на кожата мека и мазна, и е лесно да се шири, па тоа е идеален за бебе масажа.Употреба после бања кога сакате да им помогне на печат во влага и refresh сува кожа.Бебе масажа може да биде опуштена, сврзување искуство за вас и вашето бебе.

Основни карактеристики

Најдобри понуди