• Обновено
Babyganics Егзема Место Третман, 1oz, (Пакување Може да се Разликува), (Пакување од 2)

Babyganics Егзема Место Третман, 1oz, (Пакување Може да се Разликува), (Пакување од 2)

Rating 
DEN 420.00

Залиха
Во магацинот.

Насочени protectant за бебешка кожа.Формулиран со : Колоидното овес 5% (на кожата protectant).Формулиран без : Кортизон, стероиди, parabens, phthalates, мириси.Помага во олеснување на сува, нервозни, иритирана кожа.Не-Алергиски.Педијатар & Дерматолог за да се тестираат.Мирис Слободни.Понекогаш вашето бебе е кожата бара повеќе внимание и фокус (мислам, сува, јадеж, иритирате .. ох мој!).И ние имаме само нешто што ќе треба – високо концентрирана место терапија со цел да се sooth и да ги смири егзема.Овој смирувачки егзема место третман е Формулиран со : сите видови на чувствуваат-добри и не-добри состојки како 5% колоидното овес и Neo Nourish—нашата единствена мешавина од ладно-цедените семе масла.Голема како дел од егзема режим (со нашата егзема крем и терапија миење).Имаш ова се опфатени во 1-2-3. (И така не можеме.).

Основни карактеристики

Најдобри понуди