• Обновено
Narex 500 грам Месинг Резба Mallet w/ Габер се Справи со Narex

Narex 500 грам Месинг Резба Mallet w/ Габер се Справи со Narex

Rating 
DEN 1055.76

Залиха
Во магацинот.

Направен од страна на една мала алатка производителот во чешката Република.Главата Големина : 1-9/16" (40 mm) дијаметар од 2" (52 mm) долги.Се справи со Големина : 4-3/4" (118 mm) долги од 1 3/8" (35 mm) дијаметар.Вкупна Должина : 6-3/4" (170 mm).Вкупната Тежина : 1.1 lbs (500g).Оваа премија солидна месинг резба mallet е направен од страна на една мала алатка производителот во чешката Република и е од исклучителен квалитет.Оваа месинг mallet само убаво се вклопува во рака и е задоволство да се користи.Тоа може да се користи со традиционалното разбирање или cupped во рака за зголемена контрола за парична казна, детални работа.На месинг главата е во прилог на Европската Габер се справи со преку слепи дупка и да не се вклучат преку дупка како и другите месинг mallets.Спецификациите се подолу : Глава Дијаметар : 1-9/16" (40 mm) Глава Должина : 2" (52 mm) се Справи со Должина : 4-3/4" (118mm) вкупна Должина : 6-3/4" (170 mm) Рачка Материјал : извалкан габер Вкупната Тежина : 1.1 lbs (500g).

Основни карактеристики

Најдобри понуди