• Обновено
Sorbothane Мека-Удар Mallet за Мебел Изградба и Дрво (Мал - 5.5 мл)

Sorbothane Мека-Удар Mallet за Мебел Изградба и Дрво (Мал - 5.5 мл)

Rating 
DEN 958.80

Залиха
Во магацинот.

Не користите неурамнотежени гума mallet кога вие би можеле да имаат висок квалитет mallet што може да се погоди некој објект е површина, со непобедлива прецизност во секое време.На Sorbothane Мека-Удар Mallet беше изграден за да се справи со сите видови на работни места, од затворен и отворен изградба на уметноста и дрво.Со својата леснотија на користење и силна но сепак мека влијание, создавање на уметнички дела, мебел, играчки или инструменти може да биде кавга-бесплатно искуство.На здрав Sorbothane глава може да удри во површината со експерт прецизност секаде каде што ќе имаат за цел—без оглед на тоа колку е тешко да се лулаат.ЕФЕКТИВНА АЛАТКА ЗА МАШИНИ : Ова mallet може да биде занатски е омилена алатка во работилницата.Додека други гумени mallets може да ја напушти гребнатини, вдлабнатини, dings, и сите видови на штета, нашиот Sorbothane mallet штрајкови вистина, без да предизвика штета на објектот.ТОЧНИ ПРЕЦИЗНОСТ : рамнотежа помеѓу меки Sorbothane главата и трајни дрвена рачка овозможува висок износ на прецизност, без разлика колку ќе се свртат.ОДЛИЧНО ЗА МЕБЕЛ СОБРАНИЕ : Нашата mallet е добра алатка за да користите кога се сними мебел од сите форми и големини.Ние не само тоа, создавање на mallet со висок квалитет Sorbothane глава дека нема да чип, пауза, или да падне на справи.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ ИЗГРАДБА : имавме цел да дизајн совршено мека-удар mallet дека би можело да трае засекогаш.Оваа mallet го прави одличен прилог на вашето алатка за полнење или преградата во вашата гаража, барака, или работилница!Купи една или повеќе од нашите Sorbothane Мека-Удар Mallets денес и да го имаат на располагање за сите ваши проекти дома или на работа сајт!Оваа mallet доаѓа во три големини : мали, средни и големи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди