• Обновено
Crankbrothers Mallet MTB Велосипед Педалата

Crankbrothers Mallet MTB Велосипед Педалата

Rating 
DEN 3240.00

Залиха
Во магацинот.

Компатибилен со повеќето clipless велосипедизам чевли (адаптер потребни за 3 дупка cleats). 4-двострано за влез за да се промовира супериорен кал пролевање.Вклучува еден пар на педали, и сет на Crankbrothers стандард ослободување cleats.Изграден за Сите планински и Enduro Јава, но погоден во повеќето дисциплини.Широка платформа за поддршка на груб терен.Конкавна платформа за безбедна си го заземат своето место. 6 прилагодливи иглички по страна за контрола.Интегрирани влечење подлога технологија за оптимизирање на чевли/педалата интерфејс.Ребрести на телото за подобро влечење кога unclipped.Chamfered рабовите за да се намали рок-штрајкови. 52mm q-фактор за маневрирање на тесни патеки. 4-двострано влез / супериорен кал пролевање.Индивидуализира плови & ослободување агол.Премиум лежишта и двојно печат систем.Кога сте бомбардирањето надолу хилс, ти треба широк, стабилна платформа која може да ви даде контрола треба на најсложените DH курсеви.На Crankbrothers Mallet DH/Трка на возилото е наменет за крајна и контрола на повеќето технички предмети во world.By комбинирање широк, од легиран платформа на возилото со Crankbrothers патент и многу сакаше Јајце Beater ангажман систем, Mallet Трка ви држи ангажирани со велосипед, со неверојатна удобност и контрола.Екипа од не ' рѓосувачки челик крило е беспомошна, издржливи и отпорни на корозија Два дела машински алуминиумски тело е тврд и лесен Широките дизајн за оптимална стабилност и удобност 300 серија од нерѓосувачки челик ангажман спрингс 4-двострано за влез Јајце Beater ангажман Кертриџ лежишта се лесно да се услуга Вклучува cleats и shims.

Основни карактеристики

Најдобри понуди