• Обновено
Лукас Масло 10027-Pk1 Црвено 'N' Вулгарен Маснотии 35 Lb

Лукас Масло 10027-Pk1 Црвено 'N' Вулгарен Маснотии 35 Lb

Rating 
DEN 3358.80

Залиха
Во магацинот.

Отпорен на вода.Пакет Димензии : 36.576 H x 23.876 L x 26.924 W (сантиметри).Пакет Тежина : 38.8 фунти.Земја на Потекло : сад.Лукас Масло Црвен 'N' Вулгарен Маснотии pail е мазна, вулгарен, црвена литиум 12-О, маснотии збогатена со ' рѓа и инхибитори на оксидација.Таа има добра отпорност на вода и отмиване својства.Тоа има одлична механичка стабилност и складирање живот.Тоа е во состојба да издржи на тешки товари за подолг период на време.Тоа може да се користи во многу земјоделски, автомобилската, и индустриски апликации.Лукас Црвено 'N' Вулгарен Маснотии е збогатена со висок степен на екстремен притисок адитиви што го даде вистински Timken оптоварување многу повисоко од другите greases од овој тип.Нејзините особено добар за лизгачки површини и отворени брзини.

Основни карактеристики

Најдобри понуди