• Обновено
Valvoline Мулти-Возило Moly-Утврдените Сива Маснотии 14.1 ОЗ Кертриџ

Valvoline Мулти-Возило Moly-Утврдените Сива Маснотии 14.1 ОЗ Кертриџ

Rating 
DEN 167.76

Залиха
Во магацинот.

Подмачкува на температури кои се движат од 0°F до 375°F. NLGI GC-LB Одделение #2 Литиум Комплекс ЕП Маснотии.Соодветен за употреба каде Ford M1 C75 B NLGI GC-LB се препорачува.Дизајниран за употреба во Ford, Линколн и Меркур возила кои одредите NLGI GC-LB маснотии.Одлична отпорност на вода.Екстремен притисок на заштита.Подмачкува на температури се движат од -5 F да 250 F.Високи-температура заштита.Valvoline™ Мулти-Возило Moly-Утврдените Маснотии е супериорен општи маснотии збогатена со молибден disulfide да се обезбеди одлична екстремен притисок и анти-носете заштита за диск-сопирачки тркала лежишта, шасијата, суспензијата и универзална зглобовите.

Основни карактеристики

Најдобри понуди