• Обновено
Kendall 1073836 Литиум Комплекс Маснотии (L-427 Супер Blu Повеќенаменски Екстремни-Притисок - 4 LB Када), 1 Пакет

Kendall 1073836 Литиум Комплекс Маснотии (L-427 Супер Blu Повеќенаменски Екстремни-Притисок - 4 LB Када), 1

Rating 
DEN 739.68

Залиха
Во магацинот.

Одлични перформанси во текот на еден широк температура опсег.Високо оптоварување-капацитет на носивост.Одлична заштита од абење.Штити од ' рѓа и корозија.Nlgi gc-lb уверение.Kendall l-427 Супер BLU маснотии е висок-квалитет, повеќенаменски, екстремен притисок (ЕП) литиум комплекс маснотии развиен за подмачкување на автомобилската и индустриска опрема работат под тешки товари и на умерена до висока температура.Тоа е NLGI GC-LB уверение за употреба како повеќенаменски автомобилски тркала лого и шасија лубрикант.

Основни карактеристики

Најдобри понуди