• Обновено
CAIG Лаборатории, DeoxIT L260-DGQ1, Литиум Маснотии со Почиста/Deoxidizer, Графит/Кварц Честички, 28g Стискаш Цевка, Пакување од 1

CAIG Лаборатории, DeoxIT L260-DGQ1, Литиум Маснотии со Почиста/Deoxidizer, Графит/Кварц Честички, 28g Стискаш

Rating 
DEN 450.96

Залиха
Во магацинот.

Нема други маснотии се прави ова!.Литиум маснотии, чистење/deoxidizing, прецизност подмачкување, оксидација/заштита од корозија, одлично се носат и притисок отпор, висока капе точка, Temps; -40 да 260 C.Идеални за апликации во сите индустрии, Аудио/Видео, Компјутери, Тешка Опрема, Автомобили, Комуникации, Морски, Електрична Енергија, Фотографија, Безбедност, Медицински, Avionics, итн.За разлика од други агресивни хемикалии, кои ги отстраните слоеви на метал, евентуално менување на дизајн спецификација, Deox IT L260 D е нежно да се површината и работите полека да се укине исклучување на контаминација.Без разлика дали имате со механички или електрични уред, нема да сакате да го чисти површини, додека сте подмачкување?Deox IT L260 D Greases се грижи за двете. Графит и Кварц честички : Користете кога преносот на топлината, подмачкување и помош е потребна растурање оксиди и корозија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди