• Обновено
Chevron Moly Маснотии ЕП NLGI 1 [1 Патрон] 14 о.z.

Chevron Moly Маснотии ЕП NLGI 1 [1 Патрон] 14 о.z.

Rating 
DEN 311.76

Залиха
Во магацинот.

Chevon, Маснотии, Moly.Chevron Moly Greases ЕП се општа намена, екстремен притисок (ЕП) greases.Тие се произведени со користење на високо рафинирани одбраната база на масла, литиум-12-hydroxystearate thickener, 3% молибден disulfide (moly), ЕП адитивот, ' рѓа и инхибитори на оксидација.Тие се темно сива/црна боја и мазна и buttery во текстура.Овие производи ги задоволуваат барањата за висок квалитет на moly-тип greases со екстремен притисок способност во двете автомобилската и индустриски апликации.

Основни карактеристики

Најдобри понуди