• Обновено
MicroLubrol 33MS МИЛИ-SPEC Барел Орев Литиум Moly Синтетички Пушка Пиштол Маснотии 1 мл (28 Грама), Спореди AEROSHELL

MicroLubrol 33MS МИЛИ-SPEC Барел Орев Литиум Moly Синтетички Пушка Пиштол Маснотии 1 мл (28 Грама), Спореди

Rating 
DEN 190.80

Залиха
Во магацинот.

Формулиран за да се ривал КАКО 33 MS во состав и перформанси.Користете каде што ќе се користи КАКО 33 MS за AR гради.Произведено во САД.Синтетички масло база со литиум thickener и 5% вистински мили-одделение молибден disulfide (moly).Екстремен притисок перформанси за да се спречи тема galling.Одличен анти-абење и отпорност на корозија.Целосно ги исполнува МИЛИ-G-21164 D.Micro Lubrol 33 MS е збогатена со 5% Молибден Disulphide и тоа е екстремен притисок (ЕП) маснотии врз основа на докажани литиум комплекс технологија.Тој поседува зголемено анти-носат и анти-корозија својства и е особено погодна за подмачкување на густо набиени лизгачки челични површини.Придобивките од Micro Lubrol 33 MS вклучуваат : - Синтетички јаглеводород/Естер база на масло - Тоа е целосно компатибилен со Aero Shell Маснотии 33, така се намалува ризиците и проблемите поврзани со misapplication - Целосно одобрен да се МИЛИ-G-21164 D.Answer : ___________________________ NOTE : производот се продава во рамките на оваа листа не се нудат за продажба за воздухопловна употреба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди