• Обновено
Valvoline Паладиум #2 3% Moly, Тешки (HD) Маснотии 14.1 ОЗ Кертриџ

Valvoline Паладиум 2 3% Moly, Тешки (HD) Маснотии 14.1 ОЗ Кертриџ

Rating 
DEN 236.40

Залиха
Во магацинот.

Формулиран со посебни подмачкување, antiwear и екстремен притисок адитиви, вклучувајќи молибден disulfide и е збогатена со оксидација, ' рѓа и корозија-инхибитори.Литиум комплекс маснотии помага да се минимизира носат во применува товари како го одржува балансиран ЕП својства.Формулиран за да се обезбеди висока температура и екстремни шок вчитување заштита за подолг период на време, помагање за продолжување на работниот век на опремата и пониски трошоците за одржување.Дизајниран за екстремен притисок и шок вчитување тешки апликации.На маст, кој обезбедува одлична заштита од екстремни притисоци и шок товари со вработување на висока чистота 3% молибден disulfide солидна лубрикант во alkalinity балансирана thickener систем.Литиум комплекс маснотии помага да се минимизира носат во применува товари.Формулиран за да се заштитат од високите температури и екстремни шок loading за подолг период на време.

Основни карактеристики

Најдобри понуди