• Обновено
Lubrimatic 11316 1 Пакет Мулти-Цел Литиум Маснотии, 16 оз. Да, Килибар

Lubrimatic 11316 1 Пакет Мулти-Цел Литиум Маснотии, 16 оз. Да, Килибар

Rating 
DEN 1591.20

Залиха
Во магацинот.

Долготрајни, напорна работа формула обезбедува високи перформанси во широк спектар на тешки-должност апликации.Се препорачува за шасијата, универзална зглобовите и други општа намена апликации низ дома, фарма или продавница.Се работи најдобро за подмачкување на возен делови.Nlgi 1-1/2; Капка точка 350 степени F; пумпи за да -10 до -15 степени Ф 16 унца може.Повеќе од 40 години, Lubri Matic се развива и дистрибуција на супериорен подмачкување производи.Дел од Plewes & Edelman семејството на производи, Lubri Matic служи на индустријата, хардвер, морски, автомобилската и земјоделските пазари, како и на многу индустрии да се бара професионална одделение мазива и penetrants.

Основни карактеристики

Најдобри понуди