• Обновено
uGems 250-2mm Сребро Лемење Precut Чипови Лемење Средна Густина

uGems 250-2mm Сребро Лемење Precut Чипови Лемење Средна Густина

Rating 
DEN 522.72

Залиха
Во магацинот.

Сребро precut мали лемење средна густина; кадмиум, никел и олово слободни.Чипови се 2mm x 2mm x .25мм 250 парчиња.Протокот 1360 степени Ф ФЛУКС ОБЛОЖЕНИ : За силна врска, и помага во спречување на оксидација; ФЛУКС Е МАЛКУ ЖОЛТА , и оваа боја ИСЧЕЗНУВА кога лемење.Почетниците треба да имаат соодветно телевизија во наставата; НЕ ЗА ЛЕМЕЊЕ ПЕСНА.Овие се многу околу 250 парчиња на пред-намалување на посебна сребрена лемење чипови за накит измислица.САД го Направија и олово-слободни и кадмиум-бесплатно; чипови се 2mm x 2mm; среден проток 1360 степени; за накит измислица, настава, jewelers, занаетчии; почетници треба да имаат соодветно телевизија во наставата; земи tweezer полн со чипови и да ги поставите надолу на вашиот јаглен блок; не повеќе сечење; чип големини се одлични да работат со и прилично конзистентна; еден клиент сугерира користите паста флукс за добра приклучат; користете мали боја четка натопена во ставете флукс да ги собереш и место на лемење pallions.

Основни карактеристики

Најдобри понуди