• Обновено
Доведе Слободни Лемење на Жица Колофон Core Флукс Од 2,5% Проток 0.032 во 0.8 mm Електрични Лемење 1.1 lb. 500g Не Доведе Електрични Лемење на Жица Sn99 Ag0.3 Cu0.7 за Електроника Лемење

Доведе Слободни Лемење на Жица Колофон Core Флукс Од 2,5% Проток 0.032 во 0.8 mm Електрични Лемење 1.1 lb. 500g

Rating 
DEN 959.76

Залиха
Во магацинот.

Доведе слободни лемење на жица со дијаметар 0.032 во (0.8 mm) и тежина 1.1 lb.(500g),.Точка на топење на 419 F, Колофон јадро, висока флукс, лесно за електроника лемење.На лемење на жица содржина на високо квалитетни алуминиумски Sn 99, Ag 0.3 Cu 0.7, добро од другите лемење на жица,.Дизајниран за лемење на phlx, или други електронски компоненти.Голема електроника лемење, висока електрична спроводливост, добри перформанси, стандард гајтанот пакување, лесен за употреба.Доведе Слободни Лемење на Жица Колофон Core Електроника Лемење Флукс 2,5% Се Одлични за електроника лемење, поправка, DIY Испорака Точка : 1 x Pack Доведе Слободни Лемење на Жица 0.8 mm 500g Лемење на Жица Спецификации : > Лемење на Жица со Дијаметар : 0.032 инчен ( 0.8 mm ) > Тежина : 1.1 lb. ( 500g ) > Композитни : Sn 99 Ag 0.3 Cu 0.7 > Флукс : 2.5%.

Основни карактеристики

Најдобри понуди