• Обновено
Лемење на Жица Колофон Core 63/37 Калај Олово Лемење на Жица со Флукс Заварување Жици 0.8 mm 50g (2-Pack)

Лемење на Жица Колофон Core 63/37 Калај Олово Лемење на Жица со Флукс Заварување Жици 0.8 mm 50g (2-Pack)

Rating 
DEN 239.76

Залиха
Во магацинот.

Висок квалитет на калај олово колофон лемење на жица со добра solderability, изолација отпор, ниска корозија и чад.Не spattering кога лемење и заварување, кои се многу малку остатоци, светла и сигурен лемење заеднички. 0.8 mm 63/37 колофон core лемење на жица, флукс 2.0%, 50g, 2-Пакет.На колофон јадро на жици се користат во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електроника уреди итн.Ако ви треба Lead-free лемење на жица, ве молиме проверете ја нашата продавница за повеќе избор.Едб Колофон Core Лемење на Жица за DIY (2-Pack) Спецификација : Жица со дијаметар : 0.3 инчен / 0.8 mm точка на Топење : 361 Степен F/183 Степен C Големина : 2.2 x 1 инчен / 5.5 cm x 2.8 cm Жица Должина : 7m /22 FT Бруто Тежина : 50g Пакетот Вклучува : 2x 0.8 mm Колофон Core Лемење на Жица.

Основни карактеристики

Wire diameter :
0.3 inch / 0.8mm Melting point

Најдобри понуди