• Обновено
Сребро Лемење Паста Тешко Ss75-1/4 Т о. | SOL-822.20

Сребро Лемење Паста Тешко Ss75-1/4 Т о. | SOL-822.20

Rating 
DEN 599.52

Залиха
Во магацинот.

Прецизност Апликатори.Cadnium Слободни.Количина : 1/4 Троја Унца.Протокот Точка : 1450°F (788deg;C).Точка на топење : 1365°F (740deg;C).Истата голема лемење паста од ЕВРО АЛАТКА сега се достапни во 1/4 троја унца големина.Кога е помал износ е потребно, ова е погодно поекономична алтернатива.Лемење пасти овозможи прецизна примена кога се користи во лемење јаже, верига, шупливи школки, наоди, earring мислења и други сложени накит дизајни.Содржи мешавина од лемење прав, флукс и врзивно средство.Кадмиум free Qty : 1/4 троја унца/li> Проток Точка : 1450°F (788°C)/li> Точка на Топење : 1365°F (740°C)/li>.

Основни карактеристики

Најдобри понуди