• Обновено
Forney 38141 Четки за Лемење Флукс Бруто, 144-Кутија

Forney 38141 Четки за Лемење Флукс Бруто, 144-Кутија

Rating 
DEN 1030.56

Залиха
Во магацинот.

Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.JD Forney е внук, Стив Андерсон, сега е Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Forney Индустрии, и е посветен на своите клиенти успех; наследство на неговиот дедо почна сите оние години.Доказ за купување потребно.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.На Forney 38141 Tinning Четки за течна или ставете лемење флукс. 4 3/4 Инчи (120. Forney започна со продажба на својот изум на "Forney Инстант Топлина Лемење Железо" од врата-до-врата низ срцето.Тоа е речиси 90 години од Forney Индустрии е формирана со James D.На крајот на Руралните Електрични Асоцијација добиената дозвола за трговци да се искачи нови столбови за да се поврземе заварувачи за демонстрации.Tinning четка за течни или ставете флукс.Од 1943 година, Forney Индустрии имал повеќе од 1,400 производи од 150 надворешни добавувачи.Одлично за ширење на течни или ставете флукс над зглобовите.Ние сме посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби.Бруто-на 144 четки.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија. 65mm) долг од 3/8 Инчи (9.Брзо загревање.Тоа не презема долго за земјоделците и ranchers да сфатат колку е корисно неговите пронајдоци беа.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5, 000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари.Со оригиналност и решителност, JD напредни својот бизнис.Има многу промени во 87 години, но на основа на Forney Индустрии и понатаму останува иста. 144 четки по кутија. 52mm) широк.Лесен пиштол за железо.Нормално да се тешки лемење. Лесно да се користи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди