• Обновено
Навистина Лу Памук Бања Пешкир Сет, Сета Вклучуваат 6 Парчиња, - 2 Бања Крпи, 2 Рачни Крпи, 2 Washcloths, Декоративни Крпи со Шарени, Сини Шема, Многу Абсорбента, Брзо Сушење (?

Навистина Лу Памук Бања Пешкир Сет, Сета Вклучуваат 6 Парчиња, - 2 Бања Крпи, 2 Рачни Крпи, 2 Washcloths,

Rating 
DEN 2256.00

Залиха
Во магацинот.

Памук.СОВРШЕН БАЊА ПАКЕТ : комплетен сет за да се покријат сите на вашите крпа потреби.Сетот вклучува 6 парчиња, - 2 бања крпи, 2 рачни крпи, и 2 washcloths, обезбедување на сите во решение за вашата потоа или гостин тоалет.Квалификуван со Oeko-Tex 100, овие крпи ги задоволи највисоките критериуми на тестирање за штетни хемикалии, што ги прави безбедни за & вашето семејство.Крупните ЗА ВРВЕН КОМФОР : На крпи се великодушно големина напор за сушење и максимална удобност.Бања крпи (30 инчен x 58 инчен), рачни крпи (18 инчен x 28 инчи), washcloths 913 инчен x 13 инчи).БРЗО СУШЕЊЕ, АБСОРБЕНТА, И МЕКА : Овие крпи биле смислено дизајниран за да се одржи помек се чувствуваат и посилни апсорпција на вода од обични крпи.На жакард плетени ленти кои се дизајнирани да ги апсорбира повеќе течност, сува брзо и темелно, и се ултра-меки и кадифен на допир.ДЕКОРАТИВЕН ДИЗАЈН ДА го ПОДИГНЕТЕ ВАШАТА БАЊА : На крпи се направена со сина, сива и бела жакард ткаени шарени шема.Овој сет ќе го подигнете вашата бања со прскање на боја.Во прилог на ова, поставено е претставен со убава лента за пакување кои ќе го воодушеви секој.Одличен подарок за куќа затоплување, свадби, празници.НАПОР НЕГА : Машина перат и долготрајни.Нашите специјални ткаење техника го прави крпи посилни и го издржат абразија, совршен за избегнување на linting и протриване.Откако се мијат, овие крпи пената право се врати.Боја : Сол Сина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди