• Обновено
Ентони Дејвис 2020 НБА Финалето Автентични Spalding Кошарка

Ентони Дејвис 2020 НБА Финалето Автентични Spalding Кошарка

Rating 
DEN 21480.00

Залиха
Во магацинот.

Во што е најчудната средина во НБА Финалето историја, тоа не е необично што на Los Angeles Lakers дојде далеку шампионите.На 2020 Финалето серија беше да се одигра во "балон" без навивачи во присуство благодарение на мерки се преземаат како резултат на coronavirus пандемија.Но, некои работи изгледаше доста запознаен, почнувајќи со Lakers победа на нивниот 17-ти наслов, врзување на нив со Boston Celtics за повеќето сите времиња.Тоа исто така, го одбележа Le Bron James' четвртиот НБА Финалето првенство со три различни организации.Тоа беше прв на неколку нивоа за teammate Ентони Дејвис.Иако АД требаше да се одигра во многу All-Star Игри и го освои шампионатот на катедралната како и Олимписките ниво, тоа беше неговото прво патување до НБА Финалето, а со тоа својата прва титула таму.Дејвис во просек од 25 поени и 10.7 одбиените топки како Lakers победи на Мајами Топлина во шест игри.Дејвис има autographed оваа автентични Spalding кошарка со ласерски гравирани 2020 НБА Финалето логоа во сребрена боја пенкало.Неговиот потпис се смета за веродостојни по основ на Горната Палуба Најавен е Пет-Чекор Процес.

Основни карактеристики

Најдобри понуди