• Обновено
J·R·LIGGETT Е Ботанички Коњ Солидна Бар Шампон за Чувствителни Сува Кожа | Антибактериски | Противалергиски Biodegradable | Еко-Пријателски Природни Состојки | Детергент-Free | 3.

J·R·LIGGETT Е Ботанички Коњ Солидна Бар Шампон за Чувствителни Сува Кожа | Антибактериски | Противалергиски

Rating 
DEN 335.76

Залиха
Во магацинот.

ПРИРОДНИ ЧИСТЕЊЕ : Наменета за коњ е чувствителна кожа.Нашата ботаничка солидна бар шампон природно се заклучува во влага при креирање на дарежлива пенливата дека чисти и мие во вашиот коњ.Користете редовно да се врати на вашите коњот грб и свиленкаста грива и опашка.ЗДРАВА и СЈАЈНА ГРБ : Природни масла смируваат и мирна, додека бар е лесно да се справи со, пенливата и миење на коњ.Ги отстранува прашината, нечистотијата и кал и брзо црева исклучување остават без остатоци.Ја задржува влагата и ја зајакнува косата на грб, главен и опашка.ЕКОНОМСКИ УПОТРЕБА : се Концентрирани на лентата за формула (без детергенти) трае подолго, е помалку скапо и нема да се "истури" кога тропнал завршена.Совршен за добро на сите круг или место за чистење.Остава грб мека и сјајна, гривата и опашката целосни и лесно да управуваат.СУВА КОЖА, ТРЕТМАН : Изработени од 100% масла за јадење, нашиот бар е комбинација на ботанички-врз основа на состојки кои ви помага да хидрат вашиот коњ е чувствителна сува кожа.Мора да имате за да го додадете вашиот коњ резерви.Сакаме нашите бар?Нашите течни шампон има истата формула.Рачно изработени ВО CORNISH, NH САД : Џ. Р. LIGGETT е нула отпад, екологија-ориентирана компанија поддршка на луѓе, обновливите извори на енергија, добросостојба на животните, и ниту едно животно производ тестирање.Формулиран со природни масла и екстракти, шампон ќе им помогне на смири вашиот коњ!.БОТАНИЧКИ Куче Шампон 3.5 оз.

Основни карактеристики

Најдобри понуди